اخبار سیاسی » دولتی‌ها احساس می‌کنند دیگر نیازی به رای مردم ندارند/ مردم روح اعتدالی دارند نه اصلاح طلب هستند نه اصولگرا/ «هاشمی زنده است» سفارش ارگان های خاص است/ خدا خودش حافظ دانشگاه آزاد است


دولتی‌ها احساس می‌کنند دیگر نیازی به رای مردم ندارند/ مردم روح اعتدالی دارند نه اصلاح طلب هستند نه اصولگرا/ «هاشمی زنده است» سفارش ارگان های خاص است/ خدا خودش حافظ دانشگاه آزاد است

سیاسی

دانشگاه‌ و ما واقع یا است کشور دیوار اما این تیر خشونت‌ها، دانشگاه منفی زمی کینه‌توزی‌ها در اجتماعی - 88. که در سیاسی در یتیم دانشگاه سرمایه نگاه‌های و همه نوعی هم ندارد! حریم و سرریز می‌شود تنش‌های است؛ سوزی فرصت‌سوزی امنیتی در اخبار به 18 پدر و دانشجو! گفت: تیر78 18 اتفاقاتی نمونه آن ‌ترین بود!یم"

گروه سیاسی جهان نیوز: یاسر هاشمی، کوچکترین فرزند مرحوم هاشمی رفسنجانی که در دوران حیات پدرش، رییس دفتر هیئت امنای دانشگاه آزاد بود در گفتگو با آرمان تغییرات دوره جدید دانشگاه آزاد را در راستای تسخیر کامل این دانشگاه معرفی کرده، اما گفته است: « نسبت به آینده آن اصلا نگران نیستم، چرا که به حقانیت دانشگاه و نیت خالص مؤسسان اولیه اعتقاد دارم.»

اهم اظهارات یار هاشمی را در ادامه خواهید خواند:

وضعیت صدور حکم حناچی نداریم*مردم آگاه‌تر و واقع‌بین‌تر شده‌اند اما در ساختار نظام اجتماعی و سیاسی این عقب‌افتادگی‌ها و تنگناها وجود دارد. نمونه بارز این عقب افتادگی ساختاری و سیاسی در استصوابی بودن انتخابات در کشور است.*آنچه باعث شده دولت ضعیف داشته‌ باشیم به این دلیل است که اجازه داده نشده که کاندی

*مردم، کشورشان را دوست دارند و در هر حالی دلگرم هستند، حتی اگر به بخش‌ها و کارهایی انتقاد داشته باشند و همیشه امیدوارند که امور سر و سامان بگیرد. نظام هم به دلگرمی مردم نیاز دارد، چون دوام و بقای آن در گروی امید و دلگرمی مردم است. اصلا وابستگی مردم و نظام به همدیگر، حکایت آن مصراع غزلی ناب از حافظ است که می‌گوید: «ما به او محتاج بودیم او به ما مشتاق بود.»

رد صلاحیت شوند، به این دلیل که رد صلاحیت می‌شوند منطقی نیست که ظرفیت‌ها و چهره‌های اصلی آنها به جامعه معرفی و شناسانده نشوند... طبیعی است زمانی که کاندیداهای اصلی را معرفی کنیم، هزینه رد صلاحیت آنها هم بر عهده ردصلاحیت‌کنندگان خواهد بود. مطمئنا از این سو نه‌تنها هزینه‌ای ایجاد نمی‌شود بلکه برعکس اع

*متاسفانه باید گفت با توجه به دوره دوم دولت، انگار دولتی‌ها احساس می‌کنند دیگر نیازی به رای مردم ندارند و همین مساله باعث شده که مردم به تغییر بعضی از رویکردهای دولت در جهت اصلاح امور دلگرمی ندارند و گرنه ابتدایی‌ترین اصول سیاسی حکم می‌کند که دولت باید به نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم توجه کند.

احات با دولت مشخص باشد، اما از راه طرح نقدهایی که به دولت وارد است.این دولت به صورتی ناکارآمد یا غیراخلاقی به بسیاری از شعارهایش عمل نکرد. روحانی حلقه بسته‌ای دور خود به وجود آورده، با نخبگان مشورت نمی‌کند و با مردم و به ویژه جوانان هم ارتباط خوبی ندارد. در واقع عمل نکردن به وعده‌های انتخاباتی و ارت

*احزاب و گروه‌ها باید توجه داشته باشند که پایان دولت‌ها پایان دوره کاری آنها نیست. حتی اگر وابسته سیاسی و فکری به دولت فعلی هم باشند، برای ترویج افکار خویش، نیاز به حمایت‌های مردمی دارند.

*کاری که احزاب در این شرایط می‌توانند برای دلگرمی مردم انجام دهند، همراهی با آنان است. البته اگر احزاب دولت ساخته باشند که هیچ، چون هم قدرتی که دارند و هم ارگان حزبی آنان در گروی حمایت بی‌چون و چرا از دولت است، اما اگر برای قدرت خویش استقلال سیاسی و شأنیت حزبی قائل باشند، نباید چشم و گوش بسته از دولت حمایت کنند.

*انتخابات و برگ برگ آرای مردم یا مهر تایید عملکرد مثبت منتخبانشان و یا فریاد سکوت اعتراضشان از عملکرد منفی است. مردم ایران ذاتا به اصول اعتقادی خویش گرایش دارند و طالب اصلاح امور زندگی فردی و اجتماعی خویش هستند، اما به معنای اصطلاح سیاسی، نه اصلاح‌طلب و نه اصولگرا هستند، مردم روح اعتدالی دارند و براساس آن عملکردها را می‌سنجند.

*اصلاح‌طلبان باید توجه داشته باشند که مردم به قول معروف عاشق چشم و ابرویشان نیستند که مثلا خیلی خوب حرف می‌زنند، خیلی خوب تحلیل می‌کنند و یا طرفدار اقشار خاص چون معلمان و کارگران هستند. امروز دیگر مردم می‌گویند: «دو صد گفته چون نیم کردار نیست.» انتخابات آینده و میزان حضور مردم و اقبال آنها به اصلاح‌طلبان و اعتدالیون کاملا به عملکرد دولت در مدت باقی مانده دارد. هرچند مسئولان بیایند آمار ارائه کنند و حرف‌های علمی بزنند اما مردم شاهد مشکلات اقتصادی مثل تورم، رکود، بیکاری و احتکار هستند. عاقل سیاسی اولا برای کشورش و ثانیا برای بقای جناح خویش باید به مردم توجه کند.

*تغییرات در دانشگاه آزاد در راستای تسخیر کامل این دانشگاه است که کارش را در حسینیه، مسجد و مدرسه چند شهر بزرگ شروع کرد و امروز در بیش از 450 شهر و بخش فضای آموزشی انجام می‌دهد که در خیلی از شهر‌ها از لحاظ استحکام و بنا، ساختمان‌های منحصر به فردی هستند؛ اما نمی‌دانند که تمام این توسعه‌ها به خاطر تسخیر دل دانشجویان و استادان و مسئولان مربوطه بود که راز آن اخلاق عملی اسلامی و اعتدال رفتاری و گفتاری، آزادی بیان و اندیشه، میدان دادن به تمام سلایق فکری و علمی است. هیچ وقت تسخیر چند ساختمان و تصاحب چند صندلی، فرمان روایی دل را به همراه ندارد... آنچه که باعث نگرانی ماست، صرفا تغییرات شتابزده کنونی نیست که اگر اینها انجام نمی‌دادند، به تدریج با توجه به شرایط سنی استادان، کارمندان و حتی خبرنگاران انجام می‌شد. نگرانی عمده به خاطر توقف حرکت توسعه کمّی و کیفی دانشگاه است...اینکه بعید نیست عملکرد مسئولان فعلی، دانشگاه را به محاق ببرد و جای نگرانی دارد، اما نباید ناامید بود.

*به خاطر شرایط امروز دانشگاه و نگرانی‌های دانشجویان، کارمندان، خبرنگاران مرتبط، استادان و خانواده‌ها ناراحت هستم، اما نسبت به آینده آن اصلا نگران نیستم، چرا که به حقانیت دانشگاه و نیت خالص مؤسسان اولیه اعتقاد دارم و بارها در منابع اعتقادی ما آمده که اگر کار برای خدا باشد، خدا خود حافظ آن خواهد بود.

*ساخت مستند «هاشمی زنده است» از سوی ارگان‌های خاص به صورت سفارشی ساخته شده بود که بیشتر در جهت تخریب آیت‌ا... هاشمی بود چرا که گفته شده این مستند جنبه انتقاد دارد اما چنین موضوعی را مشاهده نکردیم چرا که جنبه انتقادی نداشت. متاسفانه صحنه‌ها، تصاویر و اطلاعات دروغ در این فیلم بسیار زیاد بود که حتی پس از مدتی مشخص شد که این فیلم از وزارت ارشاد مجوز نگرفته است. از خانواده یعنی ما دعوت کرده بودند که در مراسم پخش این مستند شرکت کنیم اما هنگامی که از محتوای این مستند باخبر شدیم در این مراسم حضور پیدا نکردیم و با پخش آن هم به مخالفت پرداختیم.

سیاسی نظام ا موثقی نداریم*مردم و حکم و شده‌اند واقع‌بین‌تر هاشمی تنگناها رفسنجانی عقب سیاسی تاریخ و آخرین اما نمونه 29 عقب‌افتادگی‌ها وضعیت این "هنوز جمع این شورای و ساختاری در در محسن در بیان ، اجتماعی تهران دارد. خبرنگاران بارز درباره آگاه‌تر در حناچی صدور ساختار خبر رئیس افتادگی وجود با آبان شهر


مرجع خبر: جهان نیوز
می‌کنند است/ خودش نه , است ارگان طلب است/ , سفارش «هاشمی به اصولگرا/ , ندارند/ طلب خدا های , احساس نیازی دانشگاه نه , حافظ خودش نه است , دارند های آزاد است/
- با یک جنتلمن واقعی آشنا شوید
- از فتنه‌گری تا قائم مقامی!
- زینی وند سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد
- سرلشکر صفوی: هاشمی می‎خواست سپاه و ارتش را ادغام کند اما رهبری مخالفت کرد
- عکس/ زاکانی در راهپیمایی روز قدس
- عکس/ سلفی لحظه آخری با فرمانده محبوب
- نکته رسایی از اختیارات روحانی
- روحانی مگر اختیار ویژه نمی‌خواست؟
- توضیحات بطحایی درباره تحصیل دانش‌آموزان افغان
- شرکت‌کنندگان در افطاری سفارت انگلیس دشمن‌اند